Ciężarowa scania najechała na volkswagena

fot. KPP w Człuchowie
Policjanci z Człuchowa wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło wczoraj na skrzyżowaniu ul. Jana Pawła II z ul. Koszalińską, gdzie na osobowego volkswagena najechała ciężarówka. Dwie osoby z osobówki zostały zabrane do szpitala. Funkcjonariusze apelują, aby zachować szczególną ostrożność podczas wjazdu na skrzyżowania i dostosować prędkość do panujących warunków na drodze.
REKLAMA

Wczoraj (wtorek 19 maja) policjanci z Człuchowa pracowali przy wypadku, do którego doszło o godzinie 10.20 w Człuchowie na skrzyżowaniu ulic Jana Pawła II i Koszalińskiej, gdzie samochód ciężarowy uderzył w osobówkę.

Funkcjonariusze pracujący na miejscu ustalili, że kierowca scanii jechał w stronę Jaromierza i na skrzyżowaniu nie zachował bezpiecznej odległości od jadącego przed nim osobowego vw polo i najechał na tył tego samochodu. Funkcjonariusze zabezpieczyli miejsce zdarzenia, przesłuchali świadków i przeprowadzili oględziny. Kierującą vw 54-letnią mieszkankę człuchowskiej gminy i jej pasażerkę pogotowie zabrało na do szpitala w Człuchowie, 54-letniemu kierowcy ze Świecia, który prowadził samochód ciężarowy nic się nie stało. Wszyscy uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

Funkcjonariusze apelują, aby dostosować prędkość do panujących warunków atmosferycznych i własnych umiejętności oraz zwracać uwagę na znaki drogowe szczególnie na skrzyżowaniach. Pamiętajmy również o robieniu przerw na kawę i odpoczynek podczas podróży.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
pomorskie
17209
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Człuchowie