27 październik 2023

Koń wiózł pijanego woźnicę

zdjęcie: Koń wiózł pijanego woźnicę / pixabay/64607
Dzielnicowy ze Stężycy (Pomorskie) zatrzymał pijanego woźnicę na konnym zaprzęgu. Koń poruszał się sam, a na wozie leżał śpiący 39-latek, który miał w swoim organizmie 3,5 promila alkoholu.
REKLAMA

Oficer prasowa Komendanta Powiatowego Policji w Kartuzach sierż. Aldona Naczk przekazała PAP, że w czwartek po godzinie 20 oficer dyżurny kartuskiej komendy otrzymał informację o tym, że drogą w Gołubiu porusza się koń z zaprzęgiem, a na wozie leży najprawdopodobniej nietrzeźwy kierowca zaprzęgu.

Dodała, konia zatrzymał przybyły na miejsce dzielnicowy ze Stężycy.

"Jak się okazało, kierowcą zaprzęgu był 39-letni mieszkaniec powiatu kartuskiego. Policjanci sprawdzili jego trzeźwość, a badanie alkomatem wykazało, że ma on w swoim organizmie 3,5 promila alkoholu” - relacjonowała.

Dzielnicowy sporządził wniosek o ukaranie, a o dalszym losie 39-latka zadecyduje sąd.(PAP)

autor: Dariusz Sokolnik

dsok/ maak/

PRZECZYTAJ JESZCZE