12 październik 2020

Policjanci zatrzymali kierowcę jadącego skradzionym w Niemczech mercedesem

fot. KPP w Człuchowie
W miniony czwartek policjanci z Człuchowa odzyskali wartego prawie 160 tys. złotych mercedesa cabrio skradzionego w Niemczech. Skradzionym mercedesem kierował 43-letni mieszkaniec Kołobrzegu, został zatrzymany przez funkcjonariuszy ruchu drogowego podczas postoju przed jedną z restauracji w Człuchowie.
REKLAMA

W miniony czwartek policjanci w Człuchowie otrzymali komunikat o możliwości pojawienia się w na głównych drogach powiatu białego samochodu marki Mercedes Cabrio C220, który został skradziony kilka dni wcześniej na terenie Niemiec. Patrolując drogi policjanci z ruchu drogowego zauważyli taki samochód zaparkowany przed jedną z restauracji w Człuchowie, poczekali, aż do samochodu wrócił kierowca i wtedy przeprowadzili kontrolę. Szybko okazało się, że mercedes widnieje w policyjnych systemach jako skradziony na terenie Niemiec i jest to auto, którego szukali. Kierowca został zatrzymany, natomiast auto po oględzinach trafiło na policyjny parking.

Zatrzymany 43-letni mieszkaniec Kołobrzegu usłyszał już zarzut paserstwa, ponieważ był już karany za podobne przestępstwa grozi mu kara do 7,5 roku pozbawienia wolności. Funkcjonariusze nadal pracują nad tą sprawą, samochód o wartości około 160 tys. zł. w najbliższym czasie zostanie zwrócony właścicielowi.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
pomorskie
14993
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Człuchowie